اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی) و خنده زیبا

زیبایی، قدرت و لبخند شمشیر برنده آن است

توانایی ما در لبخند زدن در واقع یکی از قدرتمندترین و موثرترین مهارت‌های ارتباطی غیرکلامی بشر است. لبخند در سراسر جهان نشانه دوستی و شادی است و نزد تمام فرهنگ‌ها بر روی یکایک چهره‌ها گرامی و دوست داشتنی شمرده می‌شود. لبخند زدن تاثیر مثبتی را بر مخاطب به جا می‌گذارد و راه را برای برقراری مناسبات دوستانه هموار می‌سازد. برخی پژوهشگران معتقداند که لبخند زدن نه تنها سلامت روح که سلامت جسم را نیز ارتقاء می‌دهد. براساس نتایج یک نظرخواهی تقریباً 90 درصد بزرگسالان لبخند زیبا و جذاب را در پیش‌برد مقاصد شغلی و اجتماعی موثر می‌دانند.

 لبخند مساحت کوچکی از صورت شمارا دربرمی‌گیرد. اما مساحت بزرگی در دل دیگران رابه خود اختصاص خواهد داد. حتی افرادی که بهداشت دهان و دندان را رعایت می‌کنند و دندان‌هایی سالم و محکم دارند نیز ممکن است لبخند خود را دوست نداشته باشند. بدرنگ شدن دندان‌ها، نامرتب بودن آنها و مشکلات کوچک مربوط به ارتودنسی زیبایی لبخند را خدشه‌دار می‌سازد و اعتماد به نفس را تحت الشعاع قرار می‌دهد. افرادی که از وضعیت لثه‌ها و دندان‌های خود خجالت می‌کشند، غالباً لبخند خود را فرومی‌خورند، در جلسات، کمتر لب به خنده باز می‌کنند، در عکس‌ها اخمو و ناراضی به نظر می‌رسند و حتی هنگام خندیدن دهان خود را با دست می‌پوشانند. خوشبختانه متخصصان کلینیک دندانپزشکی Tehran Smile با بهره‌گیری از دندانپزشکی زیبایی مدرن با اصلاح طرح لبخند بار دیگر لبخند را به لب‌های شما برمی‌گردانند.

جهت کسب اطلاعات بیش تر در زمینه اصلاح طرح لبخند و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 26110053 021 و 26110052 021 تماس حاصل نمایید. مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مشکلات قابل حل با اصلاح طرح لبخند


اصلاح طرح لبخند طیف وسیعی از نقص‌های زیبایی را برطرف می‌کند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ناراحتی‌های دندانی موجود

هدف اصلی اصلاح طرح لبخند همان گونه که از نام آن مشخص است، زیباتر کردن لبخند و نه سلامت دهان و دندان است. بنابراین در صورت ابتلا به ناراحتی‌های دهان و دندان ابتدا باید این مشکلات را برطرف نمود. عارضه‌های شایعی که باید پیش از شروع طرح لبخند درمان شوند عبارت‌اند از: بیماری‌های لثه، دندان قروچه، پوسیدگی دندان و نامرتب بودن شدید دندان‌ها.

درمان‌های ترکیبی متداول

عمل‌های دندانپزشکی زیبایی گوناگونی برای اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود. از آنجایی که این درمان‌ها متناسب با انتظارات و نیازهای خاص هر بیمار تهیه می‌شود، ترکیب آنها بی‌نهایت است.

ونیر سرامیکی

ونیر سرامیکی

 

ونیر نتایج چشمگیری را به دست می‌دهد و لبخند و به تبع آن چهره را کاملاً متحول می‌کند. به همین دلیل است که ونیر یکی از محبوب‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند به شمار می‌رود. این پوسته‌های سرامیکی نازک به طور سفارشی تهیه می‌شود تا کاملاً با شکل دیگر دندان‌ها و رنگ طبیعی آنها همخوانی داشته باشد. دندانپزشک لایه بسیار نازکی از سرامیک را روی دندان می‌گذارد و سپس با فرز، لیزر یا ابزار سایش با هوا به آن شکل طبیعی می‌دهد.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

 

سفید کردن یا بلیچینگ عمل پرطرفدار دیگری است که برای اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود. این درمان سریع و راحت است و بیمار در طول عمل ناراحتی ناچیزی را تجربه می‌کند. این عمل لبخندی زیبا و اعتماد به نفسی بالاتر را به ارمغان می‌آورد. روش‌ها تخصصی گوناگونی برای سفید کردن دندان وجود دارد که دندانپزشک مناسب‌ترین و بهترین آنها را با توجه به شرایط انتخاب می‌کند.

باندینگ

باندینگ نیز مانند ونیر نقص‌های زیبایی را اصلاح می‌کند. دندانپزشک محلول اسیدی ملایمی را روی سطح دندان می‌زند تا پیوند محکمتری بین رزین و سطح دندان برقرار شود. سپس دندانپزشک رزین را روی جلوی دندان می‌زند و رنگ مناسب همسان با دیگر دندان‌ها را انتخاب می‌کند. دندانپزشک هنگام اعمال رزین آن را به گونه‌ای شکل می‌دهد که شبیه به دندان طبیعی باشد و ایراد موجود را بپوشاند. پس از رسیدن به نتیجه دلخواه ماده با اشعه سفت می‌شود. دندانپزشک در پایان ماده اضافی را برمی‌دارد و دندان را پولیش می‌دهد تا درخشش طبیعی داشته باشد.

شکل‌دهی لثه

اگر فکر می‌کنید لبخندتان بیش از حد کوچک است، احتمالاً مشکل بیش از آن که به دندان‌ها مربوط باشد از لثه‌ها نشأت می‌گیرد. بافت اضافی لثه دندان‌ها را می‌پوشاند و چهره را مسن‌تر نشان می‌دهد. به علاوه ناهموار بودن خط لثه لبخند را نازیبا و دندان‌ها را کج و نامرتب جلوه می‌دهد.

شکل‌دهی دندان

با شکل‌دهی دندان می‌توان ظاهر دندان‌های بسیار بزرگ یا بدشکل را زیبا ساخت. دندانپزشک در این عمل زیبایی دندان را بر حسب طرح دقیق تهیه شده تراش می‌دهد تا شکل زیباتری پیدا کند، حتی گاهی خطی را روی دندان می‌کشد تا شکل آتی لبخند را مشخص سازد. سپس با ابزار تراش، لیزر جراحی یا دستگاه سایش هوا چند میلی متر از مینای روی دندان را برمی‌دارد. چون در عمل شکل‌دهی دندان فقط مینای دندان دستکاری می‌شود و به لایه‌های زیر دندان دست زده نمی‌شود، ناراحتی عمل بسیار جزیی است. بیماران در اکثر موارد نیاز به بی‌حسی موضعی ندارند.

ارتودنسی

اگر دندان‌ها اندکی نامرتب باشد، با ارتودنسی می‌توان لبخندی زیبا خلق کرد. دندانپزشک معمولاً توصیه می‌کند که ابتدا ارتودنسی و سپس اصلاح طرح لبخند انجام شود، چون ارتودنسی بر بقیه دندان‌ها نیز اثر می‌گذارد.

به خاطر داشته باشید که برای اصلاح نامرتبی شدید دندان‌ها باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید و پس از ردیف و مرتب شدن دندان‌ها برای اصلاح طرح لبخند اقدام کنید.

پر کردن با مواد همرنگ دندان

اگرچه پر کردن دندان عموماً یک درمان ترمیمی با هدف رفع پوسیدگی پنداشته می‌شود، بااین همه پر کردن دندان با مواد همرنگ گاهی بخشی از اصلاح طرح لبخند محسوب می‌شود. پرکردگی‌های قدیمی نقره‌ای رنگ آمالگام به تدریج از پشت دندان خود را نشان می‌دهند و سایه‌ای خاکستری رنگ را بر روی لبخندتان می‌اندازند. دندانپزشک این پرکردگی‌ها را با رزین کامپوزیتی همرنگ دندان عوض می‌کند و رنگی را انتخاب می‌کند که با رنگ دندان‌های طبیعی همخوانی داشته باشد و سال‌های سال لبخندی زیبا و درخشان را بر چهره‌تان بنشاند.

روکش سرامیکی

روکش سرامیکی هم زیبایی و هم عملکرد دندان را به آن برمی‌گرداند. دندانپزشک روکشی تقریباً همسان با شکل و رنگ طبیعی دندان را انتخاب می‌کند که پس از قرارگیری روی دندان لبخندی زیباتر و دندانی محکم‌تر را به ارمغان می‌آورد.

جایگزینی دندان

اگر دندان‌های زیادی را از دست داشته باشید، بهتر است به فکر ساخت یک دست دندان مصنوعی کامل باشید. اما چنانچه فقط یک یا دو دندان از دست داده‌اید، می‌توان این مشکل را طی عمل اصلاح طرح لبخند از طریق ایمپلنت حل کرد. با کاشت دندان‌های دائمی جدید می‌توانید با ردیفی از دندان‌های مرتب و درخشان لبخند بزنید.

پل‌های دندانی

پل_های دندانی

 

پل یا بریج دندان عملاً پلی است که روی فاصله چند دندان از دست رفته قرار می‌گیرد. پل‌های دندانی از چند روکش ساخته می‌شود که به یکدیگر متصل شده‌اند تا یک واحد ترمیمی را به دست دهند. دندانپزشک برای قرار دادن پل دو دندان واقع در دو سمت پل را تراش می‌دهد، سپس از دندان‌ها قالب گرفته می‌شود. دندانپزشک پل دندانی ساخته شده از روی قالب را ثابت می‌کند و برای این کار دندان‌های مجاور پل را روکش می‌کند تا بهتر پل را نگه دارند. پل‌های دندانی نیز مانند روکش‌ها از فلز، سرامیک، سرامیک جوش خورده به فلز، زیرکونیوم یا e.max ساخته می‌شود. برخی دندانپزشکان از CEREC برای تهیه پل‌های دندانی سریع استفاده می‌کنند.

ایمپلنت

کاشت دندان بهترین روش جایگزینی دندان‌های از دست رفته محسوب می‌شود. ایمپلنت‌ در واقع پیچ کوچک تیتانیومی زیست‌پذیری است که دندانپزشک آن را داخل استخوان فک ثابت می‌کند. بافت‌های نرم و استخوان به موازات التیام یافتن لثه طی یک دوره شش ماهه اطراف میله‌های ایمپلنت را فرامی‌گیرند و ایمپلنت به استخوان جوش می‌خورد. دندانپزشک در مرحله بعد روکش دائمی سرامیکی سفارشی ساخته شده را روی میله‌های ایمپلنت قرار می‌دهد.

کاشت دندان

 

نتایج فراگیر


نتایج فراگیر

 

شاخص‌ترین و بدیهی‌ترین مزیت اصلاح طرح لبخند احتمالاً خلق لبخندی زیبا و هالیوودی است. دندانپزشکی زیبایی تقریباً متناسب با هر خواسته و انتظاری راه‌حل مناسبی را ارائه می‌دهد و کمتر مشکلی است که این شاخه از دندانپزشکی نتواند بر آن غلبه کند. در تاثیرگذاری لبخند بر چهره فرد و مخاطبین وی شکی نیست، لبخند زیبا چهره را روشن می‌کند و اطرافیان را مسحور می‌سازد.

مزایای عاطفی

لبخند زیباتر و درخشان‌تر اعتماد به نفس و روحیه‌تان را نیز ارتقاء می‌دهد و تصویری بشاش‌تر را در ذهن اطرافیان حک می‌کند. چهره خوش‌رو و خندان درهای جدیدی را به روی شما باز می‌کند و باب آشنایی‌های جدید گشوده می‌شود.

مزایای شغلی

روابط شغلی نیز پس از اصلاح طرح لبخند بهبود می‌یابد. با اعتماد به نفس بیشتر نشأت گرفته از لبخندی زیباتر تصویر فردی زیرک و فعال را ارائه می‌دهید که بدون شک مزایای حرفه‌ای و مالی چشمگیری را برایتان به بار می‌آورد. به علاوه کارفرمایان معمولاً کارکنان خنده‌رو را افرادی شادتر و کارآمدتر می‌دانند. همان طور که می‌بینید لبخند جذاب و زیبا فواید بی‌شماری دارد که تمام جوانب زندگی را پوشش می‌دهد.

هزینه


از آنجایی که عمل‌های لازم برای اصلاح طرح لبخند هر بیمار با دیگری متفاوت است، نمی‌توان برآوردی کلی از هزینه آن اعلام کرد. هزینه نهایی به عامل‌های متعددی بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به عمل‌های مورد نیاز، تکنولوژی پیشرفته به کار برده شده، محل سکونت، تجربه دندانپزشک و آرام بخش استفاده شده اشاره کرد.