بهترین دندانپزشک زیبایی و متخصص زیبایی دندانها

حوزه دندانپزشکی دیگر فقط به پر کردن و کشیدن دندان محدود نمی‌شود، امروزه بسیاری از مردم با هدف زیباتر کردن دندان‌های خود و جذاب ساختن لبخندشان به دندانپزشک زیبایی مراجعه می‌کنند، دقیقاً همان طور که برای حالت دادن به موهای خود به آرایشگاه می‌رویم یا برای جوانسازی و زیباسازی پوست و اندام یا دیگر عمل‌های زیبایی به جراح پلاستیک زیبایی مراجعه می‌کنیم، برای داشتن دندان‌هایی ردیف و مرتب و لبخندی درخشان نیز می‌توانیم از دندانپزشک زیبایی کمک بگیریم. در دندانپزشکی زیبایی عمل‌هایی مانند مرتب کردن، سفید کردن، ترمیم و تغییر شکل دندان‌ها انجام می‌شود. ونیر، روکش، بریج، پرکردگی همرنگ دندان، ایمپلنت و سفید کردن دندان (بلیچینگ) از جمله درمان‌های پرطرفدار دندانپزشکی زیبایی به شمار می‌رود.

دندانپزشکان زیبایی کلینیک دندانپزشکی Tehransmile در سراسر کشور به خلق لبخندی زیبا شهرت دارند و روزانه افراد بسیاری برای برخورداری از پیشرفته‌ترین خدمات دندانپزشکی زیبایی به کلینیک ما مراجعه می‌کنند. دندانپزشکان زیبایی ما طیف وسیعی از تکنیک‌های به روز زیبایی را به مراجعین ارائه می‌کنند تا بتوانند با برطرف کردن نیازها و برآورده کردن خواسته‌های‌ ایشان، اعتمادشان را پاسخی شایسته داده باشند. ونیر پرسلینی، پر کردن دندان با مواد همرنگ و ایمپلنت (کاشت) دندان از درمان‌های پرکاربرد محسوب می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا تعیین وقت می‌توانید با شماره های 26110053 021 و 26110052 021 تماس حاصل فرمایید.

درمان‌های مختلف دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دندانپزشکی Tehran smile


سفید کردن دندان

سفید کردن دندان

 

سفید کردن دندان یکی از محبوب‌ترین درمان‌های دندانپزشکی زیبایی است که لبخندی درخشان و مسحور کننده را با انجام عملی سریع و غیرتهاجمی به ارمغان می‌آورد. رنگ دندان‌ها را می‌توان ظرف یک ساعت تا ده درجه روشن‌تر کرد. نتایج چشمگیر این عمل سریع ماندگاری بالایی دارد و لبخند درخشان به دست آمده تا سال‌ها از لبان شما پاک نخواهد شد.

ونیر پرسلینی

ونیر پرسلینی یکی از موثرترین درمان‌های زیبایی دندان است که در آن تغییر رنگ، ترک خوردگی، لب پر شدگی، بد شکل بودن دندان یا فاصله بین دندانی با قرار دادن پوسته‌هایی باریک اصلاح و پوشانده می‌شود. ونیر مورد استفاده مطابق با رنگ، بافت، اندازه و شکل دندان‌های کناری انتخاب می‌شود. ونیر نتایجی طبیعی و ماندگار را به دست می‌دهد.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین دندان‌ها را ردیف و مرتب می‌کند، بدون این که مانند براکت‌ها یا سیم‌های فلزی روش‌های قدیمی ارتودنسی توجه اطرافیان را جلب کند. بنابراین بزرگسالان و نوجوانان می‌توانند لذت داشتن دندان‌هایی مرتب را تجربه کنند، بدون این که فعالیت‌های اجتماعی‌شان مختل شود یا مورد تمسخر هم‌کلاسی‌های خود قرار بگیرند. پلاک‌های ارتودنسی نامرئی متحرک هستند و بیمار می‌تواند پلاک را هنگام غذا خوردن، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دربیاورد تا کاملاً راحت باشد.

یک سری پلاک در ابتدای درمان تهیه می‌شود، پلاک‌‌ها در طول درمان در فواصل دو هفته‌ای عوض می‌شود تا دندان‌ها به آرامی به سمت موقعیت مناسب هدایت شود. ارتودنسی نامرئی معمولاً 6 تا 15 ماه زمان می‌برد. هر پلاک به صورت سفارشی برای بیمار ساخته می‌شود تا کاملاً اندازه دهان باشد. بنابراین اگر درصدد انجام ارتودنسی هستید، ارتودنسی نامرئی می‌تواند انتخابی ایده‌آل محسوب شود.

باندینگ کامپوزیتی دندان

باندینگ کامپوزیتی دندان جایگزین مناسبی برای ونیر به شمار می‌رود که کاربردهایی مشابه ونیر دارد و برای مثال با هدف زیبا کردن دندان‌های بدرنگ، ترک خورده، لب پر شده یا فاصله‌دار انجام می‌شود. دندانپزشک زیبایی با باندینگ دندان آسیب دیده را ظرف کمتر از یک ساعت اصلاح می‌کند و سپس مواد با تابش اشعه سفت می‌شود. از آنجایی که مواد همرنگ در درجات روشنی مختلف در دسترس است، نتیجه نهایی کاملاً طبیعی خواهد بود.

اصلاح طرح لبخند

دوست داشتید دندان‌هایی مرتب‌تر، سفیدتر یا در کل متقارن‌تر و یک‌دست‌تر داشتید؟ درمان اصلاح طرح لبخند آروزی دیرینه شما را محقق می‌سازد. طرح درمانی منحصر به فردی شامل چند عمل دندانپزشکی زیبایی با دقت تهیه می‌شود تا لبخندی هالیوودی و جذاب به دست آید.

روکش و بریج

دندان در بالای خط لثه با روکش پوشانده می‌شود تا عملکرد و شکل دندان بهبود یابد. به علاوه روکش از ساختار دندان زیری محافظت می‌کند. از سوی دیگر بریج (پل) دندانی از چند دندان مصنوعی ساخته می‌شود تا جای خالی دندان‌های از دست رفته را پر کند.

پر کردن دندان با مواد همرنگ

استفاده از مواد کامپوزیتی همرنگ دندان پر کردن دندان را عملی با تهاجم کمتر و با نتیجه زیباتر ساخته است. برای ترمیم دندان پوسیده یا آسیب دیده دامنه انتخاب گسترده‌ای حتی در زمینه نوع مواد پرکردگی وجود دارد، برای مثال شاید بخواهید دندان را با مواد همرنگ (کامپوزیت یا چینی) یا آمالگام نقره‌ای پر کنید.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت به ریشه‌های مصنوعی ساخته شده از تیتانیوم گفته می‌شود و به جرات می‌توان گفت که بهترین جایگزین دندان‌(های) از دست رفته محسوب می‌شود. پیچ‌های تیتانیوم در استخوان فک فرو برده می‌شود و سپس به روکش همرنگ دندان یا بریج متصل می‌شود تا لبخندی زیبا و کامل به دست آید.

انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی


معرفی توسط دندانپزشک عمومی

معرفی دندانپزشک عمومی کمک مهمی به شمار می‌رود. چنانچه به طور منظم برای ویزیت دوره‌ای به دندانپزشک عمومی مراجعه کرده باشید، ایشان تصویر جامع و مناسبی از وضعیت فعلی دندان‌ها و دهان خواهند داشت.

اگر دندانپزشک تشخیص دهد که دندان‌ها، لثه، ساختار استخوان نگهدارنده و اکلوژن (بایت یا وضعیت روی هم قرار گرفتن دندان‌ها) با عمل‌های دندانپزشکی زیبایی قابل بهبود است، شما را به پریودنتیست (متخصص لثه)، پروستودنتیست، اندودنتیست یا جراح دهان، فک و صورت معرفی می‌کند.

همچنین می‌توانید از دوستان، همسایه‌ها یا همکاران خود که اصلاح طرح لبخند را انجام داده‌اند، بخواهید شما را البته در صورت رضایت از نتیجه به دندانپزشک معالج خود معرفی کنند.

محدود کردن دامنه انتخاب دندانپزشک زیبایی

در وهله نخست می‌توانید از دندانپزشک معالج خود سوال کنید که آیا ایشان عمل‌های زیبایی را نیز انجام می‌دهند و آیا در ترمیم و زیباسازی کامل دهان تبحر و تجربه دارند یا خیر و از ایشان درخواست کنید تا چنانچه خود قادر به انجام عمل‌های دندانپزشکی زیبایی نیستند، شما را به متخصص مورد اطمینان خود معرفی کنند. دیگر معیارهای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی عبارت است از:

 • تجربه متخصص
 • نظر شما درباره عکس‌های قبل و بعد عمل‌های پیشین
 • گستردگی مهارت‌های دندانپزشک زیبایی و درمان‌های قابل ارائه توسط ایشان
 • استفاده ایشان از تکنولوژی‌های دندانپزشکی مانند لیزر، دستگاه‌های تشخیص پوسیدگی، رادیولوژی دیجیتال
 • استفاده دندانپزشک از تکنیک‌های آرام‌سازی و کاهش اضطراب بیماران
 • ارائه خدمات اورژانس توسط دندانپزشک یا کارکنان کلینیک

مشاوره با متخصصان کلینیک دندانپزشکی Tehran smile


بررسی سوابق و جمع‌آوری اطلاعات معمولاً در جلسه مشاوره دندانپزشکی زیبایی انجام می‌شود و مرحله مهمی برای تهیه یک طرح درمانی دقیق و منحصر به فرد مطابق با نیازهای بیمار محسوب می‌شود. روند گردآوری اطلاعات فرایندی زمان‌بر است و موارد زیر را دربرمی‌گیرد:

 • معاینه دقیق و جامع داخل دهان و بررسی عمل‌های پیشین دندانپزشکی
 • گرفتن عکس از داخل دهان
 • رادیوگرافی
 • قالب گیری از دندان‌های بالا و پایین (در مراحل بعدی مدل از دندان‌ها تهیه می‌شود.)
 • ارائه آلبوم تصاویر قبل و بعد از عمل‌های پیشین اصلاح طرح لبخند و درمان‌های مختلف دندانپزشکی زیبایی
 • بررسی اندازه و شکل دندان‌های مختلف به منظور مشخص ساختن خواسته بیمار از عمل

نکات مهم جلسه مشاوره دندانپزشکی زیبایی

نتایج دندانپزشکی زیبایی متغیر است و به مهارت دندانپزشک بستگی دارد؛ بنابراین یافتن دندانپزشک زیبایی مجرب بسیار مهم است. چنانچه دندانپزشک زیبایی تشخیص و تهیه طرح درمانی را در جلسه مشاوره انجام دهد، حتماً از ایشان بخواهید اطلاعات به دست آمده و جزییات را با شما نیز در میان بگذارد. تمام سوالات خود را مطرح کنید تا ابهامی باقی نماند و مطمئن شوید که نتایج تشخیص و روش‌های گوناگون درمان را به خوبی متوجه شده‌اید. چرا که فقط در این شرایط می‌توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

بدیهی است دندانپزشک موظف است که پس از تهیه طرح درمان توضیحات لازم را در این زمینه ارائه کند و نوع مواد مورد استفاده در ترمیم‌های آتی را مشخص کند.

درباره ماندگاری نتایج و شیوه مراقبت از نتایج به دست آمده نیز از دندانپزشک زیبایی سوال کنید.

 با انتخاب دندانپزشک زیبایی در حقیقت متخصصی را برمی‌گزینید که به شما کمک می‌کند تا با زیباتر کردن دندان‌ها و لبخند خود چهره‌ای جذاب‌تر داشته باشید و اعتماد به نفس خود را ارتقاء دهید. این انتخاب شخصی و بسیار مهم است. اکثر عمل‌ها برگشت‌پذیر نیست، بنابراین عجله نکنید و تنها زمانی درمان را شروع کنید که کاملاً به دندانپزشک زیبایی خود و مهارت‌ها و توانایی‌های ایشان اعتماد داشته باشید. نتیجه این انتخاب آگاهانه بدون شک رضایت‌بخش خواهد بود.