دندانپزشک خوب برای لمینت در تهران (دندانپزشک زیبایی لمینیت دندان)

لمینت دندان یک پوسته نازک به قطر 5 میلی متر یا 6 میلی متر است که روی سطح جلویی دندان‌ها قرار می‌گیرد و زیبایی آن‌ها را بیشتر می‌کند. این پوسته نازک که دقیقاً بر اساس شکل دندان‌های هر فرد طراحی شده است، فقط به سطح جلوی دندان‌ها متصل می‌شود و در تغییر شکل و فرم دندان‌ها و زیباتر شدن آن‌ها بسیار مؤثر است.

لمینت دندان به عنوان یکی از روش‌های جدید ترمیمی و زیبایی دندان ها در نظر گرفته می‌شود. این روش که به عنوان روکش دندان نیز شناخته می‌شود، برای بهبود ظاهر دندان هایی که دارای رنگ و شکل نامناسبی هستند و یا شکاف زیادی بین آن‌ها وجود دارد یا در صورت ترک خوردگی و شکستگی مینای دندان استفاده می‌شود. لمینت دندان یک پوسته نازک و سرامیکی است که باعث تغییر رنگ، شکل و اندازه دندان‌ها می‌شود. امروزه دندانپزشکی با پیشرفت های اخیر توانسته است هرگونه ناهنجاری و مشکلات دهان و دندان را معالجه کند. امروزه دندانپزشکی ترمیمی کمک شایانی به زیبایی دندان ها می‌کند.

دندانپزشک شما معاینه کاملی از دندان های شما انجام می‌دهد تا مشخص شود آیا روکش یا ونیرها برای شما ایده آل است یا خیر. ونیرها غالباً فرصتی را برای تغییر چشمگیر زیبایی شناسی دندان و لبخند فراهم می‌کنند. ونیرها می‌توانند شکل دندانه‌ای شما را بهتر کنند، دندانه‌ای شما را به اندازه دلخواه خود سفید کنند و لبخندی را که همیشه دلخواه شما بوده به شما بخشد. علاوه بر این، ونیرها به ساختار دندان شما پیوند می‌خورند، که استحکام آن‌ها را افزایش می‌دهند. این روکش‌ها از آنجا که بسیار نازک هستند، به عنوان یکی از محافظه کارترین روش‌های زیبایی موجود است. بیشتر اوقات، قبل از قرار دادن روکش‌ها، ساختار دندان به صورت بسیار کم یا جزئی دچار تغییر می‌شود. از دندانپزشک خود بپرسید که چطور روکش‌ها می‌توانند لبخند شما را بهبود ببخشند.

اگر در مورد دندانپزشکی و روکش زیبایی سؤالی دارید و در تهران یا مناطق اطراف آن زندگی می‌کنید، امروز با ما تماس بگیرید!

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی  با شماره تلفن‌های 02126110052 - 02126110053 تماس حاصل فرمایید.

استفاده از انواع لمینیت دندان توسط دندانپزشک زیبایی در تهران


استفاده از انواع لمینیت دندان توسط دندانپزشک زیبایی در تهران

لمینت ها با توجه به مواد آن‌ها، به دو نوع پرسلن و کامپوزیت ساخته شده اند که دارای ویژگی های خاص خود هستند.

 • لمینت کامپوزیت: در لمینت کامپوزیت، سطح کمتری از دندان تراشیده می‌شود، بنابراین دستکاری کمتری در مینای دندان انجام می‌شود. این لمینت دندان نسبت به لمینت پرسلنی ارزان تر است و از ثبات رنگ کمتری برخوردار است.
 • لمینت پرسلن یا چینی: این نوع لمینت از لمینیت کامپوزیت گران‌تر است، اما ماندگاری و دوام بیشتری دارد و ظاهر زیبا تری دارد. استفاده از لمینت های پرسلن بیشتر از کامپوزیت است زیرا از پایداری رنگ و ماندگاری بالاتری برخوردار است. این روکش‌های دندان از لایه‌های سرامیکی بسیار نازک ساخته شده اند که جایگزین مناسبی برای مینای دندان است. آنچه که در روکش ها از همه مهمتر است، اتصال مناسب و ایمن این لایه سرامیکی به مینای دندان است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

علاوه بر جنبه زیبایی شناسی، لمینت های دندان نقش مهمی در استحکام دندان ها دارند. بنابراین، قرار دادن آن‌ها باید با مهارت و دقت بیشتری انجام شود. همیشه لازم نیست که سطح دندان‌ها برای قرار دادن لمینت تراشیده شود، بلکه دندانپزشک می‌تواند با ایجاد تغییرات جزئی در دندانه‌ای طبیعی، مکانی مناسب برای لمینت دندان ایجاد کند. سپس یک رزین حساس به نور بین دندان و لمینت قرار می‌گیرد تا پس از قرار دادن لمینت دندان، توسط پرتوهای مخصوص آن سخت شود. این لمینت به طور خاص و جداگانه برای هر فرد ساخته شده و بر اساس شکل دندانهای آن‌ها ساخته شده است. بنابراین، نمی‌توان بین لمینت ها و دندانه‌ای اصلی تمایز قائل شد. با این حال، استفاده از این روش برای افرادی که دندان سالم دارند توصیه نمی‌شود، زیرا هر بار سطح مینا به لایه های نازک تراشیده می‌شود. لمینت ها از مواد ویژه با تکنولوژی مدرن ساخته شده و در برابر انواع مواد غذایی و لکه های نوشیدنی مانند قهوه و چای و حتی دود سیگار مقاوم هستند. خوشبختانه با استفاده از لمینت دندان می توان رنگ دندان را از تیره و زرد به سفید تغییر داد. این روش ترمیم کننده به افرادی که دارای دندان‌های نامتقارن و تغییر رنگ داده، هستند ، کمک کرده است تا یک لبخند زیبا را بازیابی کنند.

آیا دندانپزشک لمینیت، استفاده از روکشهای زیبایی لمینیت دندان را برای همه افراد انجام میدهد؟ 


به افرادی که خصوصیات زیر را دارند توصیه نمی‌شود لمینیت دندان داشته باشند:

 • افرادی که دندان‌های سالم دارند و هیچ مشکل ساختاری در دندان‌های خود ندارند
 • افرادی که دندان‌های آن‌ها به هم می‌خورد و مشکلات این چنینی در دندان‌های خود دارند، نباید از این روش استفاده کنند. بهترین گزینه برای این افراد استفاده از تاج های دندانی است.
 • افرادی که علاقه زیادی به غذای ترش یا اسیدی دارند و افرادی که از اختلالات مفصلی رنج می برند.
 • كسانی كه از مراقبت از سلامت دهان و دندان خود غفلت می‌كنند
 • كسانی كه مینای دندان آن‌ها به مقدار زیادی از بین رفته است.

مزایای لمینیت دندان توسط دندانپزشک متخصص 


مزایای لمینت دندان عبارتند از:

 • فرآیند قرار دادن لمینت دندان فقط در دو جلسه انجام می‌شود
 • مقاومت بالا
 • پایداری رنگ
 • زیبایی طبیعی و حیرت انگیز دندان‌ها
 • نیازی به بیهوشی نیست

نحوه گذاشتن لمینیت دندان توسط دندانپزشک لمینیت به چه صورت است؟ 


ساخت و قرار دادن لمینت دندان در 2 جلسه انجام می‌شود. در جلسه اول، دندانپزشک ابتدا دندان‌های شما را معاینه می‌کند و سپس از فک و دندان های شما عکس می‌گیرد تا بافت، موقعیت، رنگ و اندازه آن‌ها را بررسی کند و بهترین روش درمانی را به شما معرفی کند. اگر روش لمینت برای شما مناسب نباشد، پزشک گزینه‌های دیگری مانند استفاده از تاج، باندینگ، ارتودنسی یا سفید کردن دندان را پیشنهاد می‌کند. پس از معاینه دقیق و بررسی تمام جوانب، دندانپزشک آماده سازی مورد نظر را روی دندان های شما ایجاد می‌کند و از دندان های فک فوقانی و تحتانی شما غالب گیری می‌کند. توجه داشته باشید که حتی اگر می‌خواهید دندان های یک فک را ترمیم و لمینیت کنید، باید از هر دو فک شما یک غالب ساخته شود. سپس كست ها به آزمايشگاه مخصوصي ارسال مي شوند كه وظيفه ساخت لمینت دنداني را بر عهده دارد و در آنجا لايه ها از پوسته نازك سراميك ساخته شده اند. این لمینت های کریستالی، براق و بسیار شبیه به دندان های طبیعی شما هستند. در جلسه دوم که معمولاً 7 تا 10 روز بعد از جلسه اول است، لمینت ساخته شده روی دندان های شما قرار می‌گیرد و با چسب مخصوص دندان به نام سیمان‌های رزینی به سطح دندان های شما پیوند داده می شوند. این پیوند به حدی قوی است که پس از قرار دادن لمینیت، دندان ها به طور یکپارچه، یکدست و بدون هیچ گونه ناهمواری و شکاف بین یکدیگر دیده می شوند. تفاوت بین روکش (لمینت دندان) و تاج در سطح دندان است که پوشیده شده است. فقط سطح جلوی دندان در روکش پوشانده شده است در حالی که تاج تمام دندان را می پوشاند.

مراقبت‌های مورد نیاز بعد از عمل قرار دادن لمینت دندان 


مراقبت‌های مورد نیاز بعد از عمل قرار دادن لمینت دندان

خوشبختانه مراقبت از دندان بعد از لمینت بسیار آسان است و به راحتی می‌توانید آن را اداره کنید. برخی از مراقبت‌های بعد از عمل لمینت دندان عبارتند از:

 • استفاده از مسواک‌های تجویز شده توسط پزشک و مسواک زدن حداقل 2 بار در روز
 • روزانه از نخ دندان برای تمیز کردن مواد غذایی موجود در بین دندان‌ها استفاده کنید
 • یک هفته پس از قرار دادن لمینت با دندانپزشک ملاقات کنید تا عملکرد لمینت و اتصال آن‌ها به دندان‌ها بررسی شود و هرگونه مشکل را برطرف کنید
 • اگر عادت هایی مانند به هم خوردن دندان ها هنگام خواب دارید، حتماً در صورت نیاز به محافظت از دندان به پزشک خود بگویید.
 • هر چند ماه یکبار به پزشک مراجعه کنید تا لمینیت های سرامیکی را با خمیر مخصوصی صیقل دهید زیرا این خمیر خاصیت ضد سایش به لمینت‌ها می‌دهد.

دوام لمینت ها بسته به نحوه نگهداری و نصب آن‌ها بین 10 تا 20 سال متغیر است.

انتخاب دندانپزشک خوب 


اگر قصد مراقبت از دندان های خود را دارید تا لبخند تان قابل توجه تر بوده و ظاهر بهتری داشته باشد ، پیدا کردن دندانپزشکان زیبایی برای شما مناسب تر است. دندانپزشک زیبایی از نظر دندانپزشکی سنتی تفاوت دارد زیرا تمرکز آن از پیشگیری، تشخیص ساده و درمان بیماریهای دهان و دندان منحرف شده است. شایع ترین اهداف بیمار هنگام انجام اقدامات دندانپزشکی زیبایی از دندان‌های محکم‌تر، سفیدتر و بسیار دلپذیر متفاوت است. این کار ممکن است فقط توسط دندانپزشکان خوب زیبایی و فقط یک دندانپزشک انجام شود تا به نتایج دلخواه خود برسید.

برخی از ویژگی های دندانپزشکان زیبایی شما باید وجود داشته باشد و شامل موارد زیر می باشد:

صلاحیت ها و قابل اعتماد بودن

اولین قدم که باید هر زمان که منتظر انجام بهترین روش های دندانپزشکی زیبایی هستید، باید بدانید، یافتن یک دندانپزشک زیبایی معتبر و قابل اعتماد است. دندانپزشک باید متخصص باشد و باید بتواند نیازهای بیمار را به بهترین وجه ممکن برطرف کند و نیازهای بیمار را تا حد امکان برآورده سازد. این وظیفه بیماران بر این است که دندانپزشکان زیبایی بتوانند نیازهای خود را برآورده کنند.

سال‌ها تجربه

شما باید به یک دندانپزشک زیبایی که مدت مدیدی در این حرفه خدمت کرده است مراجعه کنید. کمی منطقی است که دندانپزشکان هنگامی که مراحل زیادی را انجام داده اند و یا مدت طولانی در این زمینه بوده اند، مورد اعتماد تر بوده و مهارت بیشتری داشته باشند. از این طریق می توانید اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک با انجام آزمایشات حرفه ای نامشخص و عملی اطمینان و اطمینان دارد.

تجهیزات و تأسیسات 

این موارد در دسترس دندانپزشک زیبایی است زیرا این تجهیزات و تأسیسات هستند که حرف آخر را می زنند. دندانپزشکان زیبایی خوب می دانند که سرمایه گذاری در تجهیزات قابل اعتماد و جدید برای نتیجه عمل های زیبایی مهم است. کلینیک را بررسی کنید و ببینید که دندانپزشک از چه فناوری موجود استفاده می‌کند. همچنین باید در مورد انواع تجهیزات و شرایط موجود در ارزیابی یا تشخیص و همچنین محل ساخت لمینت مراقب باشید.

سوابق تحصیلی 

دندانپزشکان زیبایی خوب باید زمینه آموزشی برجسته ای داشته باشند تا بتوانند نیازهای بیمار را برطرف کنند. دندانپزشکی زیبایی به سختی در دانشکده های دندانپزشکی تدریس می‌شود و اکثر پزشکان آموزش خود را از برنامه های تحصیلات تکمیلی دریافت می کنند. مدارک تحصیلی و همچنین مهارت علمی و عملی که متخصص دندانپزشکی دارد، در انجام هر چه بهتر عمل زیبایی دندان شما بسیار مهم و قابل توجه می باشد.