فیسینگ دندان

 لامینیت دندان که از آن تحت عنوان فیسینگ دندان نیز یاد می شود بهترین راه برای اصلاح ظاهر دندان های مشکل دار است. معمولا دندان هایی که تغییر رنگ داده اند، ساییده شده اند یا ترک خورده اند، و یا کجی و فاصله زیادی داشته باشند، با استفاده از لامینیت به خوبی اصلاح می شوند. لامینیت یک لایه نازک سرامیکی است که قاعدتا باید شکننده باشد، ولی وقتی روی پایه محکمی چون دندان قرار می گیرد سطحی محکم و بادوام بوجود می آورد که در برابر شکستگی و سایش بسیار مقاوم است و در ضمن زیبایی دادن به دندان ، خود دندان را هم مستحکم تر میکند.

فیسینگ دندان

درمانهای ارتودنسی و فیسینگ برای اصلاح اشکالات ظاهری دندان بسیار کارآمد هستند ولی در مورد افرادی که به دلیل ضعف در رعایت بهداشت دهان و دندان بیشتر در معرض پوسیدگی های دندانی هستند چندان توصیه نمی شوند.

درمان لامینیت یا فیسینگ بر دو نوع است: لامینیت سرامیکی یا پرسلین ونیر که از آن تحت عنوان روش غیرمستقیم هم نام برده می شود. در این روش یک لایه نازک سرامیکی یا چینی به قطر تقریبی پنج تا شش میلیمتر بر روی دندان یا دندانهای موردنظر چسبانده می شود. روش دوم لامینیت کامپوزیتی یا روش مستقیم است. در این روش دندانپزشک مشکلات ظاهری دندان شما را با استفاده از کامپوزیت می پوشاند و تصحیح می کند.

فیسینگ دندان

پس از نصب هر کدام از دو نوع لامینیت یاد شده، با رعایت بهداشت معمول دهان و دندان که همان مسواک زدن منظم و استفاده از نخ دندان است، می توانید لامینیتهای خود را تا پانزده یا بیست سال به آسانی حفظ نمایید. پس از گذشت این زمان ممکن است احتیاج به تعویض آنها داشته باشید. با وجود مقاوم بودن لامینیت ها در برابر تغییر رنگ معمولا دندانپزشکان توصیه می کنند از گاز زدن روی هسته میوه ها  خودداری نمایید.